Jałowiec Stryszawa - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Żarek Barwałd Górny - Olimpia Chocznia 1:3
  • Astra Spytkowice - Strzelec Budzów 3:0
  • Jałowiec Stryszawa - Leskowiec Rzyki 1:0
  • Babia Góra Sucha Beskidzka - Dąb Tomice 4:0
  • Orzeł Wieprz - Znicz Sułkowice Bolęcina 3:0
  • Skawa Wadowice - Burza Roczyny 3:2
  • Huragan Inwałd - BCS Zawoja 5:5
  • Sokół Przytkowice - Relaks Wysoka 1:1

Typuj wyniki

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Oficjalny kanał video

pon.

Piszą o nas

Historia

Ludowy Klub Sportowy "Jałowiec" Stryszawa powstał w roku 1970. Jednak po kilku letniej działalności został rozwiązany. W 1990 roku za sprawą urzędującego wówczas wójta gminy pana Jana Burego klub reaktywowano, a on sam został pierwszym prezesem klub.

Następnie jego rolę przejął Jan Kłapyta, pod wodzą, którego LKS "Jałowiec" wywalczył pierwszy awans do rozgrywek B klasy. Kolejnym prezesem Klubu został pan Mieczysław Bania, jednak jego przygoda z klubem trwała zaledwie rok.

W 2005 roku prezesem został Jerzy Steczek, który tę funkcję pełnił aż do śmierci w 2015 roku. To właśnie pod jego wodzą klub zaczął święcić swoje największe sukcesy, pnąc się coraz wyżej po szczeblach ligowych rozgrywek. Obecnie klub występuje w rozgrywkach wadowickiej V ligi.Od lipca 2015 roku prezesem klubu został mianowany Kazimierz Kłapyta.

Bazą klubu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stryszawie. W jego skład wchodzi pełno wymiarowe boisko oraz bieżnia do skoku w dal. W roku 2008 wybudowano trybuny ze 190 miejscami siedzącymi. Łącznie stadion w Stryszawie może pomieścić około 1500 osób.

Od 2010 roku zarząd oraz zawodnicy klubu, mają do dyspozycji w pełni wyposażony budynek klubowy.
W obecnym sezonie Klub na różnych szczeblach rozgrywek reprezentują cztery sekcje: seniorzy, juniorzy, trampkarze oraz żaki. Łącznie klub liczy 78 zawodników.

Sukcesy:

W sezonie 2012/2013 klub triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach. Pokonując w spotkaniu finałowym, po serii rzutów karnych trzecioligowy "Beskid" Andrychów (przyp. red. - 3:4).

Awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej, gdzie drużyna Jałowca w drodze losowania otrzymała wolny los i bezpośrednio awansowała do spotkania finałowego.

W finale Pucharu Polski - Małopolski Zachodniej piłkarze ze Stryszawy okazali się lepsi od trzecioligowej Janiny Libiąż. Zwyciężając w konkursie rzutów karnych 7:6 (po 90 minutach 1:1). Tym samym odnosząc kolejny historyczny sukces i awansując do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski, w której również po serii rzutów karnych wyeliminowali drużynę Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska (5:4).

3 lipca 2013 roku na stadionie KS Borek w Krakowie drużyna ze Stryszawy występiła, jako jedna z nie wielu drużyn z Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach w małopolskim finale rozgrywek Pucharu Polski, gdzie rywalem była drużyna KS Tymbark. Pomimo porażki (3:0) piłkarze Jałowca mogą być z siebie dumni, gdyż samym występem w tak prestiżowym spotkaniu finałowym zapisali kolejną wspaniałą kartę w historii klubu.

W sezonie 2013/2014 Jałowiec Stryszawa wywalczył historyczny awans do IV Ligi Małopolsko-Zachodniej.Niestety nie był to udany sezon gdyż Jałowiec zajął ostatnie miejsce.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Skawa WadowiceJałowiec Stryszawa
Skawa Wadowice 0:3 Jałowiec Stryszawa
2017-11-18, 11:00:00

oceny zawodników »